• kontakt@tojachtczarter.pl

Polska numerem 2 na świecie w produkcji jachtów i żaglówek

Polska numerem 2 na świecie w produkcji jachtów i żaglówek

Te osoby, które pojawiły się na terenie Stadionu Narodowego mogły zobaczyć pięknie kadłuby, wysokie żagle i napięte liny. Prowadzone były tam największe Targi Sportów Wodnych i Reakcji Wiatr Woda. Nasz kraj obecnie produkuje około 22 tysięcy jachtów rocznie i każdego roku 95% idzie na eksport, z którego mamy około 200 mln euro. W wydarzeniu brało udział około 450 wystawców. Były tam największe firmy produkujące jachty oraz łodzie i sprzęt wodny. Można było tam znaleźć coś dla miłośników kitesurfingu, ale także rozwiązania takie jak deska z silnikiem. Targi o takim charakterze pojawiły się pierwszy raz na Narodowym w Warszawie. Dotychczas na takich targach było maksymalnie około 35 tysięcy osób.

Obecnie szacuje się, że na targach w Warszawie pojawi się około 40 tysięcy. Fakt, że Polska produkuje tak wiele jachtów i z tego większość trafia na eksport pokazuje nam doskonale, że jest to jedna z takich grup polskiego przemysłu, które pod kątem eksportowym rozwijają się rzeczywiście perfekcyjnie. Wiceprezes Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych Philip Scott stwierdził, że nasz kraj w tym momencie, jeśli chodzi o produkcję jachtów do 10 metrów znajduje się na drugim miejscu na swiecie. Przede wszystkim nasze jachty trafiają do Europy Zachodniej, ale także do krajów Zatoki Perskiej. Kiedyś określenie, że produkt jest z polski raczej dobrze się nie kojarzyło. Obecnie jednak sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Nasi przedsiębiorcy są również wspierani przez programy Ministerstwa Gospodarki i dzięki temu dostają oni naprawdę dobre warunki do tego, by się skutecznie rozwijać. Najwięksi producenci podkreślają, że z roku na rok mają więcej klientów i więcej sprzedanych jachtów.

To wyraźnie pokazuje, że ta właśnie branża obecnie rozwija się doskonale i daje ogrom różnorakich możliwości, które warto wykorzystywać. W trakcie prowadzonych targów próbują również promocji różnorakie regiony w naszym kraju, które mogą się kojarzyć przede wszystkim z żeglarstwem. Znajdziemy tam miedzy innymi gminy mazurskie takie jak: Giżycka, Mikołajek, Rucianego Nidy, Pisza, Węgorzewa i Mrągowa. Próbują one wspólnie promować cały ten region. Cała idea pojawiła się nie tak dawno w momencie, gdy mieliśmy kampanię Mazury Cud Natury, która dążyła do tego, by przed konkursem na siedem nowych cudów świata promować ten wyjątkowy region jako jeden z najpiękniejszych na ziemi. Ostatecznie mazury nie wygrały, ale znalazły się w czołówce i region również bardzo mocno na tym zyskał, że udało się zdobyć taką pozycję. Obecnie turyści również to miejsce coraz bardziej sobie cenią. Obecnie region stara się więc wykorzystywać ten potencjał jaki się pojawiał. Oferta nie jest kierowana jedynie do żeglarzy, ale także do innych potencjalnych odwiedzających. Żeglarze tak naprawdę w sezonie i tak się będą tam pojawiać. Obecnie firma chce promować to co będzie tam rzeczywiście wartościowe, a więc między innymi zabytki architektury czy też imprezy kulturalne, które są poza tematem żeglarstwa, a dzieje się ich tam naprawdę bardzo wiele.

Udostępnij:

Polecamy

ACTIV Producent jachtów

Zobacz