• kontakt@tojachtczarter.pl

Czarter jednostki pływającej - jacht, czy łódź?

Czarter jednostki pływającej - jacht, czy łódź?

Decyzja o tym, aby spędzić majówkę, wakacje albo kilka wolnych dni na wodzie, jest podejmowana coraz częściej, mamy bowiem do czynienia z przyjemną, a tym samym również cieszącą się ogromną popularnością formą wypoczynku. Okazuje się jednak, że zaplanowanie takiego wypadu nie jest wcale aż tak proste, jak mogło się to nam wydawać. Podjęcie decyzji o wyjeździe nad wodę to zaledwie połowa sukcesu. Wśród wielu dylematów, które przyjdzie nam rozstrzygnąć pojawia się i ten, który dotyczy wyboru najlepszego sprzętu – jachtu albo łodzi motorowej. Wielu osobom wydaje się, że sytuacja stanie się prostsza z uwagi na sam wybór miejsca czarteru, okazuje się jednak, że nie jest to nadzieja, która zawsze się sprawdza.

Gdy odwiedzamy mariny w Europie Południowej, możemy liczyć nie tylko na bogaty wybór jachtów, ale i lodzi motorowych, choć te ostatnie czasem są rzeczywiście traktowane po macoszemu przez podmioty zajmujące się czarterem. Oczywiście, wybór w dużej mierze uzależniony jest od naszych własnych preferencji, wizji wakacji, a niekiedy również od charakteru. Jach to opcja, którą powinny zainteresować się przede wszystkim te osoby, które nie chcąc przepłacać, marzą o tym, aby cieszyć się tymi udogodnieniami, z którymi mają do czynienia na co dzień. TV, pralka, klimatyzacja, a nawet wysokiej jakości toaleta to rozwiązania, których obecność wcale nie zaskakuje. Trudno się temu zresztą dziwić, mamy do czynienia z rozwiązaniami, które mają nam zapewnić komfort, a przecież to właśnie my powinniśmy czuć się jak najlepiej.

Opcją droższą, ale też taką, w przypadku której mamy pewność, że spodoba się tradycjonalistom, jest gulet. Nazwa brzmi dość tajemniczo, w rezultacie jednak mówimy o zamkniętym w drewnie kawałku historii, mamy bowiem do czynienia z drewnianym jachtem, który jest repliką starych tureckich statków wyruszających z misjami handlowymi. Statki takie były niezwykle popularne w basenie Morza Śródziemnego, a i dziś zwracają na siebie uwagę otoczenia. Oczywiście, nie musza być one wcale reliktami przeszłości, nie ma więc problemu ze wzbogaceniem ich w stały dostęp do Internetu. Oczywiście, nie każdemu muszą podobać się klasyczne jachty, alternatywą dla nich są więc katamarany. Te zwracają na siebie uwagę przede wszystkim ze względu na stabilność i bezpieczeństwo, choć początkowo trzeba się do nich przyzwyczaić, często można bowiem dostrzec wodę pod stopami. To jednocześnie najlepszy wybór, jeśli chcemy spędzać czas na wodzie w czysto relaksacyjny sposób. Same łodzie motorowe to z kolei rozwiązanie stworzone z myślą o zwolennikach adrenaliny, opierają się bowiem na silniku jako na sposobie napędu.

Udostępnij:

Polecamy

ACTIV Producent jachtów

Zobacz