• kontakt@tojachtczarter.pl

TTS u progu zmian

TTS u progu zmian

Rok 2014 można uznać wyjątkowo udany z perspektywy pracowników goleniowskiego zakładu TTS. Nie może być zresztą inaczej, skoro opuściło go aż 550 kadłubów należących do jachtów dalekomorskich. Spółka postanowiła przy tym iść za ciosem, w tym roku planuje więc nie tylko wydać milion euro na dalsze inwestycje, ale i zwiększyć zatrudnienie do 450 osób. Pierwsze inwestycje są już zresztą faktem spółka Technologie Tworzyw Sztucznych zdecydowała się bowiem na dokupienie działki o powierzchni 15 tysięcy metrów kwadratowych znajdującej się na terenie Goleniowskiego Parku Przemysłowego. Działka ta ma się stać przestrzenią dla dwóch magazynów dla potrzeb produkcyjnych. Trudno zresztą nie zgodzić się z tym, że mamy do czynienia z inwestycją, której po prostu nie dało się uniknąć zważywszy na to, że w dotychczasowym zakładzie powoli zaczynało już brakować miejsca.

Budowa pierwszego magazynu powinna wynieść około 110 tysięcy euro. Drugi będzie już nieco tańszy i kosztować ma około 45 tysięcy euro. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć w tym kontekście rozbudowa biura technicznego, wiele uwagi poświęca się jednak również planom oddania do użytku sali konferencyjnej. Firma przez cały czas stawia na działania przyjazne środowisku naturalnemu, zaskoczeniem nie powinno być więc to, że jej plany obejmują również rozbudowę systemu wentylacji. Już teraz może zresztą pochwalić się tak zwanym systemem MIAB, a więc tym, który obejmuje specjalistyczne urządzenia przeznaczone do oczyszczania powietrza z trafiających do niego rozpuszczalników. Również ta inwestycja nie należała do najtańszych, system kosztował bowiem około 450 tysięcy euro. Innowacyjne działania zakładają również powstanie specjalistycznego systemu komputerowego, który jest przeznaczony do zarządzania produkcją, księgowością i samą gospodarką magazynową. Rozbudowa zakładu będzie skutkowała między innymi tym, że poszerzona zostanie dotychczasowa produkcja. Na dzień dzisiejszy trudno jeszcze podawać precyzyjne liczby związane z jej zwiększeniem, uniemożliwia to bowiem sam charakter branży. Ostrożne szacunki mówią jednak o tym, że wzrost może wynosić od sześćdziesięciu do siedemdziesięciu procent.

Sama spółka może się pochwalić imponującym doświadczeniem rynkowym, powstała bowiem w roku 1995. Początkowo była jedynie niewielkim zakładem z siedzibą w Stargardzie, w którym zatrudnienie znajdowało zaledwie kilkanaście osób. Od 2008 roku siedziba firmy znajduje się jednak w Łozienicy na terenie GPP. Zmiany dotyczą również samego charakteru spółki, obecnie stanowi ona bowiem część niemieckiej grupy Hanse Group z siedzibą w Greifswaldzie – jednego z największych producentów jachtów na świecie. Jej najważniejszym zadaniem jest budowa łodzi żaglowych i motorowych wykonanych z tworzyw sztucznych. Obecnie firma zatrudnia już ponad 400 pracowników, a liczba ta może się jeszcze zwiększyć. Już w ostatnim kwartale ubiegłego roku zatrudnienie zostało zwiększone o sto osób, obecnie zaś szacuje się, że prace w firmie znajdzie kolejnych 50. Poszukiwani są zarówno laminarze i monterzy, jak i logistycy oraz specjaliści zajmujący się planowaniem produkcji.

Udostępnij:

Polecamy

ACTIV Producent jachtów

Zobacz