• kontakt@tojachtczarter.pl

Dlaczego na Mazurach czarter jachtów w maju to doskonały pomysł

Dlaczego na Mazurach czarter jachtów w maju to doskonały pomysł

Podczas sezonu wszystko uskarżają się na hałas, brud oraz wysokie ceny. Dlatego ci, którzy poszukują czegoś innego powinni wybrać się na Mazury w maju. Rzecz jasna powodów, dla których to maj jest czasem idealnym jest całe mnóstwo. My zaczniemy jednak od tego najważniejszego: w maju (wykluczając oczywiście długie weekendy) czarter jachtu w tym urokliwym zakątku Polski kosztuje o wiele mniej niż w sezonie wakacyjnym, a więc w lipcu oraz sierpniu. W tak za wyczarterowanie jachtu Twister 800 w sezonie zapłacimy przeszło trzysta złotych, w maju można to zrobić za kwotę nie przekraczającą dwustu złotych.

Podobnie ceny kształtują się w odniesieniu również do innych jachtów, które można wyczarterować. Niewątpliwą zaletą czarterowania w maju jest również fakt, że o tej porze Mazury nie są tak zatłoczone. Turystów jest po prostu o wiele mniej. Pływając jachtem, nie trzeba więc bać się zatłoczenia na jeziorach oraz tego, że nie będzie gdzie zacumować na dziko. W maju niewiele osób decyduje się na wyczarterowanie jachtu. W efekcie urokliwych zatoczek i półwyspów do cumowania jest naprawdę wiele. Warto dodać, że w maju nie zabraknie również drewna, które potrzebne jest do rozpalenia ogniska. Po zimie opału jest jeszcze naprawdę dużo, a wyschnięte konary aż zachęcają do tego, aby na ognisku upiec kiełbaski lub chleb.

Kolejnym powodem, dla którego warto udać się na Mazury właśnie w maju, jest brak ludzkich odchodów, które w sezonie można dostrzec na brzegach. Pod koniec sezonu nierzadko zdarza się tak, że wyjście na krótki spacer czy grzybobranie przeradzają się w naprawdę niebezpieczny slalom, podczas którego omijamy kolejne fekalia. Udając się na Mazury w maju, można być pewnym, że coś takiego nas nie spotka. Wracając z jachtu w maju, również będzie można pochwalić się wspaniałą opalenizną. Pierwsze promienie słoneczne działają bowiem tak, jak trzy godziny spędzone w solarium najwyższej klasy.

Po powrocie do pracy – kiedy to wszyscy będą narzekali jeszcze na kapryśny kwiecień – będzie można pochwalić się naprawdę piękną opalenizną. Wyjazd na Mazury w maju to również sposób na wydłużenie sezonu żeglarskiego. Pierwszy rejs w maju to jeszcze czas, aby udać się w ten malowniczy rejon kraju również w lipcu czy sierpniu, a nawet we wrześniu. Jak się okazuje, wyjazd na Mazury w maju to naprawdę doskonały pomysł.

Udostępnij:

Polecamy

ACTIV Producent jachtów

Zobacz